Nurkowiska

SPARMANN

kamieniołom Sparmann - niemiecki porządek

Niemcy – kamieniołomy. Najchętniej odwiedzamy kamieniołom Sparmann w mieście Kamenz, Strasse der Einheit. Spośród wszystkich kamieniołomów Sparmann ma dwie może trzy bardzo istotne dla nas cechy:
Główną zaletą  tej bazy jest dostępność wszystkich gazów, od mieszanek dennych do dekompresyjnych. Cena na standardowe mieszanki helowe jest umiarkowana. Za tlen i nitrox, natomiast, lepiej zapłacić w kraju. Sprzęt do napełniania butli jest dobrej jakości.
Więcej …
Home AKCJE i RELACJE
Inicjacja pewnej Pani i tajemnica Halcyona
Niedziela, 15 Luty 2009 00:00

Ja, pod lód, nigdy mówiła zawsze Ola, zimno, ciemno i do domu daleko, tak kończyły się wszystkie moje namowy i tłumaczenia, nie mogłem się przebić do skomplikowanej świadomości kobiety, którą znam od kilkunastu lat.

 

 

Więcej…
 
Podlodowe Ekofloksy
Piątek, 25 Styczeń 2008 00:00

Tego dnia spotkaliśmy się w czwórkę: Adam, Grzegorz, Jacek i ja (kolejność alfabetyczna - ja jestem na "P"). Godzina 9.00 ekofloksy.

Adam przywiózł nowiutką piłę, ja śruby lodowe (wykupiłem w Nautice), a Grzesiek latarkę z zasilaniem atomowym (na testy - sprzęt wykonany przez naszego kolegę z Nautici), tylko Jacek nic nie przywiózł , ale to jego sprawa.

Więcej…