Nurkowiska

KASKADA

jezioro Kierskie - miejsce na spektakularne akcje dla TV

 

Plaża przy restauracji Kaskada w Krzyżownikach to ulubione miejsce poznańskich klubów na zaprezentowanie się w telewizji, tu topimy choinki, dzielimy się jajkiem itp.. Tutaj też w sezonie zimowym odbywa się najwięcej nurkowań podlodowych. W weekendy okolica tętni życiem, spotkać można tu łyżwiarzy, bojery, kłady. Pod wodą kilka zatopionych dużych łodzi, osiągalna głębokość to jakieś 15metrów.

Więcej …
Home WYNURZENIA
CCR NTMX - reboBLOG v.5

Trymiksowo w Attersee , czyli „nurkowanie w cyfrach”

… Wykonaj przykład obliczenia dekompresji dla jednej tkanki przy założeniu prostokątnych profili zanurzania i wynurzania … dla czystego Haldane dla tkanki o HT= 8 ‘ oraz analogicznej tkanki algorytmu Buhlman ZHL 16 B ( M0= …, dM = …) Nurkowanie- głębokość…. , czas….  Wylicz jak w algorytmie Buhlmana zmienia się czynnik supersaturacji przyjęty przez Haldane jako wartość stała


 

Wykonaj…  itd. dla tkanki algorytmu ZHL 16 B nr 3….Głębokość…, czas…, Wykorzystaj współczynniki Hi … % oraz Lo …%

Oblicz gęstość i narkotyczność …

Itd. …

Zmieniony: Wtorek, 13 Listopad 2012 12:15
Więcej…
 
HH - pierwsze kontakty i opinie krytyczne - reboBLOG v.3

HH - pierwsze kontakty i opinie krytyczne

… Póki co reb przegrał z twinsetem pod każdym względem  i  jestem absolutnie pewna, że gdyby nie pewne uwarunkowania … to nigdy bym nawet nie spojrzała na to coś. Potwierdziły się obawy, że  decydując  się na CC zafundowałam sobie powrót do początków, i nie mówię tu teraz o umiejętnościach potrzebnych do bezpiecznego nurkowania (tego uczę się chętnie), ale mam na myśli właśnie cechy sprzętu, które takie nurkowania i umiejętności miałby mi zapewnić.

Więcej…
 
Rebreather czy Harley? - reboBLOG v.2

"To be nobody-but-yourself - in a world which is doing its best, night and day, to make you everybody else ...“

Już jakiś czas temu rozpoczęliśmy kurs rebreatherowy, ale, niestety, inne, mniej istotne, aczkolwiek złośliwie natarczywe  sprawy wciąż odciągały nas, głównie mnie, od tego co naprawdę w życiu ważne, tj. … od nurkowania, a w tym przypadku od podzielenia się kilkoma spostrzeżeniami.

Oto, co zapisałam prawie „na gorąco” tuż po kursie:

Nie przypuszczałam, że sprawy przybiorą taki obrót … ledwo zanurkowałam na CC i już wybrzydzam, kiedy  planujemy wyjazd do „bambra”, odwiedzić 40-stkę na OC .

Muszę się „pozbierać”, to nie fair …

Rozsądek mi podpowiada, że nie można  popadać w skrajności. W końcu, na początku wszystko można oglądać w różowych okularach, a sprawy komplikują się później … No i działa jeszcze efekt placebo, jak już człowiek zdecydował się na reba zamiast np. Harley’a, to musi być zaje…..ście .

Więcej…
 
REBorn - reboBLOG v.4

Mamy sentyment do jeziora Powidzkiego. Tu, w bazie zwanej kiedyś PKDP, wszystko się zaczęło. Potem, wiele razy jeszcze  jezioro  to było i wciąż jest naszym nurkowym „placem manewrowym” (od OWD, suchy s.,  przez rescue, divemastera, fundy, ADV EAN,  masę samodzielnych ćwiczeń i nie wiem ile  „czterdziestek” u bambra …  jest co wspominać ) …

 


Ale od początku. Ostatnio to nie Powidzkie ale Lubikowskie było naszym „poligonem” doświadczalnym. Po raz pierwszy  znalazłam się w tym jeziorze i nie obejrzałam go zbytnio, gdyż „byłam na rebie” i nie mogłam się rozglądać...

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL