Nurkowiska

KASKADA

jezioro Kierskie - miejsce na spektakularne akcje dla TV

 

Plaża przy restauracji Kaskada w Krzyżownikach to ulubione miejsce poznańskich klubów na zaprezentowanie się w telewizji, tu topimy choinki, dzielimy się jajkiem itp.. Tutaj też w sezonie zimowym odbywa się najwięcej nurkowań podlodowych. W weekendy okolica tętni życiem, spotkać można tu łyżwiarzy, bojery, kłady. Pod wodą kilka zatopionych dużych łodzi, osiągalna głębokość to jakieś 15metrów.

Więcej …
Home AKCJE i RELACJE Akcje i relacje
Identyfikacja nieznanego wraku
Środa, 12 Grudzień 2012 00:00

Kiedy pojawiła się okazja współudziału w przedsięwzięciu ekipy z BalticTech, polegającym na identyfikacji i inwentaryzacji niedawno odkrytego wraku żaglowca, podjęcie decyzji zajęło nam nie więcej niż parę sekund.

 

 

Ponieważ moi przełożeni w firmie zdążyli już przyzwyczaić się do tego, że nurkowanie jest u mnie priorytetem zatem moje stwierdzenie jutro „wyjeżdżam na Bałtyk” nie wzbudziło specjalnego zdziwienia…
Więcej…
 
Warsztaty jaskiniowe - FuckupDiversTeam
Wtorek, 13 Listopad 2012 00:00
Pomysł wybrania się na wieczorek zapoznawczy z tym „jak to się robi po francusku” pojawił się dosyć niespodziewanie, jak zwykle w trybie: „ej, a może się przejedziemy do Majkiego na warsztaty ?”. Hasło zostało rzucone na bardzo podatny grunt czyli mnie i 2 tygodnie później już mknęliśmy do Krakowa brocząc krwią na tankowanie i bramki...  A z Poznania zbyt blisko to nie jest! Choć, czasem, panie w bramkach są całkiem....całkiem....eeee..... miłe.

Tym oto sposobem już około 2 w nocy całowaliśmy bramę Zakrzówka. Na szczęście wcale! nie było mgły - doceniliśmy GPS, bo szczerze mówiąc czasem to on wskazywał że tu jest jakiś zakręt.

Więcej…
 
Technical Wreck Diver
Czwartek, 01 Grudzień 2011 00:00

Człowiek lubi podejmować wyzwania. Czasami są to zadania karkołomne, tylko dla wyjątkowych jednostek, kierujących się życiowym mottem  „go where others fear to tread…”, innym razem może to być chęć sprawdzenia się, zdobycia nowego doświadczenia, po prostu ciekawość. Kurs wrakowy techniczny może być wyzwaniem, w zależności od tego co przyciąga zainteresowanych, jakie motywacje sprzyjają podjęciu tej decyzji i jakie są oczekiwania wobec  prowadzącego . Nasz wybór instruktora w zakresie Technical Wreck Diver, oczywiście, nie był przypadkowy. Do Pawła Poręby, chyba, nikt nie trafia przypadkiem. Krzysztof miał już pewną wiedzę  z kursów z Pawłem , ja nie, i  byłam najzwyczajniej ciekawa …

Więcej…
 
Nurkowanie na wraku Frankena
Poniedziałek, 23 Maj 2011 00:00

W połowie października udało nam się ponownie wybrać na Bałtyk, choć prognozy pogody były niezbyt optymistyczne postanowiliśmy spróbować.


Wybraliśmy się do Jastarni „w ciemno”, wierząc, że na pewno znajdziemy jakiego przewoźnika. W piątek wieczorem, po przyjeździe, spotkaliśmy się Andrzejem Salą i ustaliliśmy, że koło 10 rano popłyniemy na Frankena, Paweł Poręba obiecał przygotować nam gazy, zamówiliśmy trymix 18/45, EAN 50 i tlen.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL