EKOFLOKSY

jezioro Kierskie - najlepsze miejsce na szybkie akcje

 

Miejsce praktycznie w granicach Poznania, każdy poznaniak dojedzie w +/- 15minut, nazwa wzięta od znajdującego się tu systemu napowietrzania jeziora (sprężarki i ekofloksy). Dojazd - zjeżdżamy z trasy 92 na Szamotuły/Baranowo, następnie na ostrym zakręcie w lewo skręcamy w prawo (na hotel Edison), od razu pierwsza w lewo, mijamy po prawej wraki fińskich domków, zjeżdżamy w dół do jeziora i parkujemy koło sprężarkowni.

Uwaga, w okresie jesienno zimowym można nie wrócić samochodem do domu, niełatwo podjechać z powrotem pod górę. Lepiej zaparkować nieco dalej od wody, na niewielkiej polance.
Nurkowania - głębokość do 35m, pod wodą wrak malucha, platforma, rury i węże od ekofloksów, kajaki, łodzie, no i tytułowe ekofloksy. Miejsce atrakcyjne głównie w okresie zimowym, widoczność potrafi wtedy dochodzić do 10 metrów. Świetne warunki na nurkowania podlodowe, dużo charakterystycznych elementów na dnie i mało gapiów. Wraz z ociepleniem widoczność diametralnie spada, w maju w j. Kierskim nurkowie raczej nie mają już czego szukać.